Stali se tak vůbec posledními medailisty her v Pekingu.

oh-hazena-karabatic-radostFrancie měla od začátku zápasu utkání pod kontrolou a jen jednou pustila Island do vedení, když Seveřané v osmé minutě dali gól na 3:2.

Pak začal úřadovat nejlepší střelec utkání Nikola Karabatic, který měl po skončení zápasu na kontě devět branek.

Francie získala druhou olympijskou medaili, z Barcelony v roce 1992 přivezla bronz.

Seveřané přišli kvůli porážce ve finále o možnost získat pro Island vůbec první olympijské zlato v historii, přesto však je pro ně stříbro největším úspěchem na hrách. Island získal od roku 1956 celkem čtyři medaile, dvě stříbrné a dvě bronzové.

Házenkáři Španělska získali bronz

sp-chor__192x128_.jpg V boji o třetí místo porazili Chorvaty 35:29. Ti obhajovali zlaté medaile z Atén, ale nakonec odjedou z Číny s prázdnou.

Ve vyrovnaném utkání o třetí místo si drobný náskok do poločasu vytvořili Chorvaté, kteří chtěli odčinit porážku ze základní skupiny. Od 40. minuty jim však přestala vycházet střelba a Španělé odskočili na čtyřbrankový rozdíl, který v závěru ještě zvýšili.

Z olympijského turnaje si tak odvážejí po Atlantě a Sydney třetí bronz, na lepší výsledek dosud nedosáhli. To Chorvaté se olympiády zúčastnili potřetí a v obou předchozích případech v letech 1996 a 2004 slavili celkový triumf.

Maďarští vodní pólisté vyhráli potřetí za sebou

Ve finále turnaje v Pekingu porazili Američany 14:10, pro které stříbro znamená první medaili z vodního póla po dvaceti letech. O tři branky vítězů se postaral Peter Biros, jenž pamatuje i olympijské triumfy ze Sydney i Atén.

madarsko-usa__192x128_.jpg Maďaři opět potvrdili pozici nejúspěšnější země ve vodním pólu. Olympijský turnaj mužů vyhráli již podeváté, navíc skončili ještě třikrát druzí a třikrát třetí.

Bronzové medaile v Pekingu vybojovali proti svým bývalým spoluhráčům ze společného týmu Srbové, kteří porazili Černohorce 6:4. V utkání navíc postrádali svého prvního brankáře Denise Sefika a zřejmě nejlepšího světového hráče Aleksandara Sapiče.

Oba se po semifinálové porážce s USA zranili, podle německého listu Welt Online dokonce při vzájemné potyčce. Sapič to odnesl zraněnou nohou, Sefik zlomenou rukou. Společný tým Srbska a Černé Hory vybojoval před čtyřmi lety stříbro.

Házená - muži:

Finále: Francie - Island 28:23 (15:10)

Nejvíce branek: Karabatic 8, Gille 5, Abalo a Burdet po 4 - Stefansson 5, Gudjonsson a Atlason po 4.

O 3. místo: Španělsko - Chorvatsko 35:29 (12:14).

Nejvíce branek: Prieto a García po 7, Romero a Entrerrios po 5 - Duvnjak 7, Horvat, Meltičič a Šprem po 4.

O 5. místo: Polsko - Rusko 29:28 (14:15),

o 7. místo: Dánsko - Korea 37:26 (15:13).

Konečné pořadí: 1. Francie, 2. Island, 3. Španělsko, 4. Chorvatsko, 5. Polsko, 6. Rusko, 7. Dánsko, 8. Korea.

Vodní pólo - muži:

Finále: Maďarsko - USA 14:10 (6:4, 3:4, 2:1, 3:1),

o 3. místo: Srbsko - Černá Hora 6:4 (2:0, 2:1, 2:1, 2:0),

o 5. místo: Španělsko - Chorvatsko 11:9 (0:2, 5:3, 3:1, 3:3),

o 7. místo: Řecko - Austrálie 9:8 (3:2, 2:2, 1:3, 3:1),

o 9. místo: Itálie - Německo 10:8 (4:3, 1:1, 1:1, 4:3).

Konečné pořadí: 1. Maďarsko, 2. USA, 3. Srbsko, 4. Černá Hora, 5. Španělsko, 6. Chorvatsko, 7. Řecko, 8. Austrálie.