Vítězem mužského oštěpu se stal Nor Andreas Thorkildsen, který nejenže obhájil zlato z Atén, ale hodem 90,57 překonal olympijský rekord Jana Železného.

Poraženou dne se stala chorvatská výškařka Blanka Vlašičová, jejíž sérii 34 výher v řadě překazila v Pekingu Belgičanka Tia Hellebautová. To etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele se po předchozí výhře na 10 kilometrech radoval i na trati 5000 metrů.

Podívejte se na všechny atletické výsledky včetně štafet a oštěpu mužů

Argentinec Lionel Messi se mohl se svými spoluhráči po výhře 1:0 nad Nigérií radovat z obhajoby vítězství na fotbalovém turnaji. Turnaj basketbalistek už počtvrté v řadě vyhrály Američanky, které porazily Austrálii 92:65.

Olympijskými vítězkami se staly i Brazilky, které porazily volejbalistky USA 3:1. Ze zisku zlata se radovaly i Norky, které porazily 34:37 házenkářky Ruska. Mužskou dvouhru stolních tenistů zcela opanovali domácí hráči. Vítězem se stal Ma Lin, který porazil 4:1 na sety Wang Chaa.

Titul mezi pozemními hokejisty vybojovali zásluhou jediného gólu Němci po výhře nad Španělskem. Senzačními, i když zaslouženými vítězi baseballového turnaje se stali Korejci, kteří porazili 3:2 Kubánce. Ti nevyhráli olympijský turnaj teprve podruhé.

České kajakářky Michala Mrůzková a Jana Blahová skončily na pětisetmetrové trati osmé. Olympijského zlata se konečně dočkal souputník Martina Doktora ruský kanoista Maxim Opalev, který ovládl závod na 500 metrů.

Závod horských kol vyhrál francouzský suverén Julien Absalon, český biker Jaroslav Kulhavý dojel osmnáctý. Smůlu měla jeho kolegyně Tereza Huříková, která měla ve své premiéře na hrách pád už po čtyřech minutách jízdy. Závod žen vyhrála Němka Sabine Spitzová.

Překvapivým vítězem skoku z 10metrové věže se stal Australan Matthew Mitcham, který tak překazil čínskou nadvládu ve všech osmi disciplinách.

Kubánský taekwondista Angel Valodia Matos zaútočil na rozhodčího, čemuž příhlížel jeho trenér Leudis Gonzales. Oba ihned po závodě dostali doživotní zákaz startu, resp. trénování.

Podívejte se na zkrat kubánského taekwondisty a další výsledky

Češi se v sobotu medaile nedočkali, což je stálo hned čtyři místa v medailovém pořadí zemí. Propadli se na 23. místo.